تاريخ : شنبه ۲۴ تیر۱۳۹۱ | 21:29 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

جایگاه دفن زباله شهری در شادگان احداث می شود

 سرپرست شهرداری شادگان گفت:جایگاه جدید دفن زباله شهری در شادگان احداث می شود.

جایگاه دفن زباله شهری در شادگان احداث می شود

' توفیق آلبو ناصر' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:با توجه به خرید و تملك زمین در روستای گواهین از توابع شادگان و احداث جایگاه جدید دفن زباله شهری در دستور كار شهرداری قرار گرفت.

وی اضافه كرد: خوشبختانه مطالعات و طرح ها در حال آماده شدن است و بی شك اخذ مجوز از محیط زیست و استفاده از تسهیلات و اعتبار استانی برای احداث یك كارخانه بازیافت مواد و تبدیل پسماند به كود های آلی توسط مشاور در حال پیگیری است.

آلبوناصرگفت: بنا داریم سایت استانداردی را با شرایط و تامین امكانات و ماشین های لازم تاسیس نماییم.

وی یادآورشد: روزانه به طور متوسط 90 تن پسماند در شهر شادگان تولید و جمع آوری می شود.

آلبوناصر افزود:لایروبی جوی های شهر و حمل لجن و نخاله برداری به طور مستمر از سطح شهر شادگان جمع آوری می شود.

وی از راه اندازی كمیته اتلاف سگ های ولگرد در شادگان خبر داد و افزود:بهسازی كامل كشتارگاه از قبیل كوره لاشه سوز بهداشتی، لوله كشی آب شهری ، قیر گونی و رنگ آمیزی كامل انجام شده است.تاريخ : شنبه ۲۴ تیر۱۳۹۱ | 21:23 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

180 میلیارد ریال به شهرستان شادگان اختصاص یافت        -فرماندار شادگان از اختصاص 180 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان شادگان خبر داد.

180 میلیارد ریال به شهرستان شادگان اختصاص یافت

'سعید فیوضی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان افزود: این اعتبار از محل اعتبارات تملك دارایی به این شهرستان اختصاص یافت كه نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی اظهار داشت:هر چند در بخش هایی چون خدمات شهری در سال جاری با كاهش اعتبار مواجه هستیم ولی با همت مسوولان در تلاش هستیم تا روند توسعه شهرستان شتاب گیرد.

فیوضی از مسوولان دستگاه های اجرایی خواست تا نسبت به جذب اعتبارات و اجرای هر چه زودتر پروژه ها به خصوص تكمیل طرح های نیمه تمام تلاش بیشتری كنند.

وی بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی روند اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی در نقاط مختلف شهری و روستایی شتاب گرفت و این روند در شهرستان شادگان به خوبی نمایان است.فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شادگان:
7 هزار نفر در طرح نشاط و تعالی شادگان شرکت کرده‌اند.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شادگان گفت: تاکنون بیش از 7 هزار نفر در طرح نشاط و تعالی این شهرستان شرکت کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: 7 هزار نفر در طرح نشاط و تعالی شادگان شرکت کرده‌اند

لطف‌الله دورقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان به‌ویژه دانش‌آموزان این شهرستان، بسیج شادگان برنامه‌های مطلوب و مفرحی را با ایجاد پایگاه‌های نشاط و تعالی در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: آموزش قرآن، کلاس‌های اخلاق، احکام، آموزش‌های هنری و صنایع دستی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده و در حال اجرا در 68 پایگاه نشاط و تعالی در شهرستان است که با استقبال بسیار خوب جوانان رو به رو شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شادگان تصریح کرد: 46 برنامه متنوع دیگر چون دینی، بصیرتی، معرفتی، سیاسی، فنی و حرفه‌ای، هنری، فرهنگی و بسیج سازندگی و اردویی از دیگر برنامه‌های اوقات فراغت تدارک دیده شده توسط این نهاد در شهرستان است.

وی با بیان اینکه طرح نشاط و تعالی در شهرستان از اوایل تیرماه آغاز و تا ابتدای شهریور ادامه دارد، اضافه کرد: ثبت‌نام از علاقمندان آغاز شده است و تاکنون بیش از 7 هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.

دورقی همچنین عنوان کرد: باید تابستانی مفرح و شاد برای دانش‌آموزان و قشر جوان و نوجوان فراهم آورد تا تفریحات ناسالم جایگزین برنامه‌های آموزشی و علمی و سرگرمی‌های مطلوب و مؤثر آنها نشود.

وی در پایان از خانواده‌ها خواست بیش از پیش فرزندان خود را برای تشویق در این دوره‌ها تشویق کنند و افزود: در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت در تابستان باید همه دستگاه‌های اجرایی منطقه با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.تاريخ : شنبه ۲۴ تیر۱۳۹۱ | 21:5 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
فرماندار شادگان:
کشتارگاه دام شادگان ساماندهی می‌شود.

فرماندار شادگان گفت: در راستای افزایش ضریب بهداشتی شهرستان، کشتارگاه دام منطقه ساماندهی می‌شود.

خبرگزاری فارس: کشتارگاه دام شادگان ساماندهی می‌شود

سعید فیوضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: در راستای مصوبات شورای سلامت استان خوزستان و تشکیل جلسات متعدد در شهرستان، ارتقای وضعیت بهداشتی این شهرستان در دستور کار مسئولان امر قرار گرفته است.

وی افزود: ضریب بهداشتی این شهرستان ارتقا نمی‌یابد مگر با تعامل و همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی و شهروندان که امیدواریم با تحقق این امر به زودی شاهد روند رو به رشد بهداشت و سلامت در منطقه باشیم.

فرماندار شادگان با اشاره به مصوبات جلسات اخیر شورای سلامت در شهرستان تصریح کرد: در همین راستا اقدام به ساماندهی و بهسازی کشتارگاه دام شهرستان در دستور کار قرار دارد که به زودی با تأمین اعتبار مورد نیاز از استان عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: در این زمینه شهرداری موظف به نصب اصطبل انتظار دام و دو دستگاه کولر و تهویه هوا برای این مکان است که در صورت تعیین زمان و موعد مقرر باید انجام و راه‌اندازی شود.

فیوضی همچنین عنوان کرد: در راستای افزایش ضریب بهداشت و سلامت، شبکه دامپزشکی و بهداشت و درمان شهرستان باید اقدامات پایشی و بهداشتی خود را تشدید بخشند و با این روند از بروز هرگونه بیماری مشترک بین دام و انسان جلوگیری کنند.تاريخ : سه شنبه ۲۰ تیر۱۳۹۱ | 22:15 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

خبرنگاران شادگانی:

عملکرد عمرانی شهرداری شادگان زبانزد خاص و عام است

خبرنگاران مطبوعات و نمایندگان خبرگزاریها در شادگان، عملکرد عمرانی سرپرست فعلی شهرداری شادگان را مثبت ارزیابی کردند و گفتند:عملکرد عمرانی شهرداری در شادگان زبانزد خاص و عام است .

شاکر و مرتضی صویلاتی ، ضمن تشریح وضعیت شهر شادگان در گذشته و حال اظهار داشتند: ارزیابی تغییرات زیر ساختی در شادگان باید با رعایت  انصاف صورت گیرد.

آنها با بیان اینکه شادگان از گذشته تا کنون تغییر و تحولات مثبت و چشمگیری داشته است ، اذعان داشتند: شهرداری شادگان در مدت سرپرستی برادر توفیق البوناصر عملکرد بسیار مثبتی در توسعه و عمران شهری در این شهر داشته است.

خبرنگاران مطبوعات و نمایندگان خبرگزاری ها در شادگان با بیان اینکه : شادگان در گذشته چه بوده و هم اکنون چگونه است ، اظهار داشتند با مقایسه وضعیت شادگان می توان به عملکرد شهرداری به ویژه دوره کنونی پی برد .

 

 

 تاريخ : سه شنبه ۲۰ تیر۱۳۹۱ | 21:50 | نویسنده : مرتضی صویلاتی


دادستان شادگان:

ضریب امنیت درشادگان بیشترشده است

 دادستان عمومی و انقلاب شادگان با اشاره به برخورد محكم دستگاه قضا و ظابطان آن با مجرمین حرفه ای ،سارقان و افرادی كه مخل نظم عمومی و امنیت می شوند ، گفت:ضریب امنیت عمومی به ویژه با اعمال ممانعت دراستفاده از سلاح گرم وكاهش تیراندازی ها ، در شادگان بالا رفته است .


'محسن مرادیان' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما صویلاتی در شادگان افزود:برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی از سال 1389 در شادگان در دستور كار قرار گرفته و در حال حاضر آمار تیراندازی نسبت به سالهای گذشته بصورت چشمگیری كاهش یافته است.

وی اظهار داشت:با اراذل و اوباش هر مجرمی كه باعث خدشه به نظم عمومی شود برخورد قانونی صورت می گیرد.

مرادیان گفت:مردم فهیم شادگان نیز در این مدت دو سال شاهد بودند كه با هیچ مجرمی مماشات نشده است.

وی اظهار داشت:هم اكنون با تلاش صورت گرفته و همكاری شورای تامین شهرستان امنیت در شهرستان شادگان از ضریب بالایی برخوردار است.تاريخ : سه شنبه ۲۰ تیر۱۳۹۱ | 21:38 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
نماینده مردم شادگان در مجلس:
400 نیروی بومی جذب طرح فولاد شادگان می‌شوند.

نماینده مردم شادگان در مجلس گفت: 400 نیروی بومی جذب طرح فولاد شادگان می‌شوند.

خبرگزاری فارس: 400 نیروی بومی جذب طرح فولاد شادگان می‌شوند

عبدالله تمیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صویلاتی در شادگان با اشاره به اهمیت طرح فولاد شادگان در اشتغالزایی منطقه اظهار کرد: طرح فولاد شادگان طبق اصل 44 قانون اساسی قرار بود که به بخش خصوصی واگذار شود و با این روند ضرر بسیار زیادی به آن وارد می‌شد.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده از طرف دولت، هیئتی برای بازدید از طرح فرستاده شد و این پروژه با عنوان "طرح مهر ماندگار" برای تکمیل و حمایت ویژه مالی به ثبت رسید.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این منطقه با برخورداری از منابع غنی نفت و قابلیت‌های جذب توریست می‌تواند بیش از پیش در استان بدرخشد، تصریح کرد: با تکمیل طرح فولاد شادگان، زمینه اشتغالزایی مؤثری در شهرستان ایجاد و جوانان بومی زیادی مشغول به کار می‌شوند.

وی با اشاره به تأثیرات بسیار مثبت این طرح در اشتغالزایی در منطقه گفت: با تمهیدات اندیشیده شده طرح فولاد شادگان برای بیش از  400 نیروی بومی اشتغال ایجاد می‌کند که همین امر می‌تواند کمک شایان توجهی به کاهش بیکاری در منطقه کند.

تمیمی در خصوص وضعیت بیکاری شادگان خاطرنشان کرد: وضعیت بیکاری در این منطقه برای جوانان تبدیل به یک نگرانی شده و در این راستا می‌توان با حمایت بخش‌های تأسیساتی و اجرایی نظیر پروژه فولاد شادگان در کاهش و یا حذف آن تلاشی مضاعف کرد.

وی با بیان اینکه حذف بیکاری مستلزم توجه همگانی مسئولان است، اظهار کرد: در این راستا باید همه مدیران و مسئولان استانی و ملی تلاش و همت جدی را بکار گیرند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین عنوان کرد: شادگان با برخورداری از ظرفیت‌های بالای اقتصادی، تجاری و اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا به جایگاه واقعی خود در استان خوزستان برسد.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم با تکمیل این طرح بتوان در زمینه توسعه و شکوفایی بخش‌های خاموش این شهرستان و حذف بخش عمده بیکاری منطقه گام مؤثری برداشت.تاريخ : سه شنبه ۲۰ تیر۱۳۹۱ | 21:34 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
فرماندار شادگان:
روستاهای شادگان ظرف مدت یک ماه ساماندهی شود.

فرماندار شادگان در بازدید از روستاهای این منطقه گفت: روستاهای شادگان ظرف مدت یک ماه توسط اداره آبفار و راه و ترابری شهرستان باید ساماندهی شود.

خبرگزاری فارس: روستاهای شادگان ظرف مدت یک ماه ساماندهی شود

به گزارش خبرنگار ما صویلاتی در شادگان، سعید فیوضی صبح امروز در بازدید از روستاهای آبشار، دهستان، نهر سلطان و نهر حنه واقع در شهرستان شادگان که با حضور مسئولان محلی انجام شد، اظهار کرد: ساکنان روستاها زحمات بسیاری را متحمل می‌شوند و دارای مشکلات و کمبودهای زیادی هستند که باید با پیگیری و حمایت مسئولان در راستای برطرف کردن آنها اقدام کرد.

وی افزود: روستاهای آبشار، دهستان، نهر سلطان و نهر حنه واقع در این شهرستان نیز از نقصان‌هایی نظیر کمبود آب مصرفی رنج می‌برند که باید این مسئله با تعامل مضاعف آبفار شهرستان برطرف شود.

فرماندار شادگان اضافه کرد: این موضوع باید ظرف مدت یک‌ماه توسط اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان حل و روند اجرای کار آن به فرمانداری اطلاع داده شود.

وی با بیان اینکه روستاییان حکم ریشه‌ای شهرها را بر عهده دارند، گفت: توسعه شبکه برق و تعریض جاده این مناطق نیز از دیگر موضوعاتی است که باید توسط اداره راه و ترابری شهرستان در موعد مقرر یک ماهه انجام شود.

فیوضی همچنین عنوان کرد: در راستای رفع مشکلات موجود در شهر و روستاها باید با تمام توان دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر تعامل داشته باشند و تفرقه و سهل‌انگاری را کنار بگذارند.تاريخ : دوشنبه ۱۹ تیر۱۳۹۱ | 20:56 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
نماینده مردم شادگان در مجلس:
55 میلیارد تومان اعتبار به طرح فولاد شادگان تزریق شد.

 نماینده مردم شادگان در مجلس گفت: 55 میلیارد تومان اعتبار به طرح فولاد این منطقه تزریق شد.

خبرگزاری فارس: 55 میلیارد تومان اعتبار به طرح فولاد شادگان تزریق شد

عبدالله تمیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما صویلاتی اظهار کرد: طرح فولاد شادگان طبق اصل 44 قانون اساسی قرار بود که به بخش خصوصی واگذار شود و با این روند ضرر بسیار زیادی به آن وارد می‌شد.

وی افزود: به همین منظور با رئیس جمهور صحبت کردم که چون دولت در این زمینه خیلی هزینه کرده است صلاح نیست به بخش خصوصی واگذار شود.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرف دولت، هیئتی برای بازدید از طرح فرستاده شد و این پروژه با عنوان "طرح ماندگار" برای تکمیل و حمایت ویژه مالی به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه این پروژه از اهمیت بسیار ویژه‌ای در استان و حتی کشور برخوردار است، گفت: با توجه به اینکه این طرح یکی از طرح‌های ماندگار دولت محسوب می‌شود دیگر از بحث فروش و واگذاری خارج و به تکمیل واحدهای در دست احداث مشغول است.

تمیمی با بیان اینکه به تازگی تأسیسات ویژه و جدیدی برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است، گفت: بیش از 55 میلیارد تومان اعتبار جدید به پروژه فولاد شادگان تزریق شده است که امیدواریم با این تأمین اعتبار هر چه سریع‌تر روند اجرایی و تکمیل آن سرعت بخشیده شود.

وی با بیان اینکه روز گذشته از این طرح بازدید کرده است، افزود: طرح به دلیل کمبود نقدینگی و عدم تأمین اعتبار مکفی رکود بسیار پایین داشته که با اعتبار تخصیص یافته مطمئناً به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دست پیدا می‌کند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز اعتبار مذکور به حساب این پروژه واریز نشده است، گفت: با تکمیل این طرح زمینه اشتغالزایی مؤثری در شهرستان ایجاد و جوانان بومی زیادی مشغول به کار می‌شوندتاريخ : یکشنبه ۱۸ تیر۱۳۹۱ | 21:53 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

دو هزار و 800 دانشجو در دانشگاه پیام نورشادگان تحصیل می كنند  

 رییس دانشگاه پیام نور شادگان گفت: در حال حاضر دو هزار و 800 دانشجو در رشته های مختلف در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

دو هزار و 800 دانشجو در دانشگاه پیام نورشادگان تحصیل می كنند

'كامیار كاظمی' روز شنبه در گفت و گو با خبر نگار ما صويلاتي  توجه به پژوهش با توجه به تاكیدات مقام معظم رهبری در سطح دانشگاه ها و ارتقاء سطح كیفی آموزش را از اولویت های كاری این دانشگاه در سالجاری اعلام كرد.

وی اظهار داشت:دانشجویان در 32 رشته و گرایش به تحصیل مشغولند كه بیشتر آنها را دانشجویان بومی تشكیل می دهند.

كاظمی از فعالیت 170 استاد در دانشگاه پیام نور شادگان خبر داد و بیان داشت: هفت نفر از این اساتید به صورت تمام وقت با این دانشگاه همكاری دارند.

وی از اتمام كار محوطه سازی و ارجای طرح سردرب دانشگاه خبر داد و گفت: و طرح احداث سالن ورزشی و مجتمع فرهنگی در حال ساخت است.

رییس دانشگاه پیام نور شادگان گفت: با جدیت در حال پیگیری و رایزنی برای جذب اعتبارات بمنظورگسترش امكانات رفاهی برای اساتید و دانشجویان هستیم و امید است با نگاه ویژه مسوولان استانی این دانشگاه از نظر عمرانی به جایگاه مطلوبی برسد.تاريخ : یکشنبه ۱۸ تیر۱۳۹۱ | 21:50 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
همزمان با نیمه شعبان:

هشتمین جشنواره شعر عربی خوزستان به‌ كار خود پایان داد

 رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شادگان گفت: هشتمین جشنواره شعر عربی استان خوزستان همزمان با سالروز ولادت امام زمان (عج) و با معرفی سه اثر برتر در شهرستان شادگان به كار خود پایان داد.

هشتمین جشنواره شعر عربی خوزستان به‌ كار خود پایان داد

به گزارش خبرنگارما صويلاتي از شادگان ' نعمت ‌الله رئیسی ' افزود: از میان آثار ارسال شده به هشتمین جشنواره شعر عربی خوزستان 20 اثر به مرحله نهایی این جشنواره راه پیدا كردند كه از این تعداد 3 اثر رتبه‌های اول تا سوم را كسب كردند.

وی ادامه داد: ' مصطفی مقدم‌ زاده ' از شادگان ، ' سید عبدالخالق حسینی ' از ماهشهر و ' عباد رویشداوی ' از شوش به ترتیب به‌ عنوان نفرات اول تا سوم این جشنواره معرفی شدند.

رئیسی اظهار داشت: به نفرات اول تا سوم علاوه بر دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به ترتیب 50 ، 30 و 20 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شادگان تصریح كرد: همچنین به 17 نفر از شاعران كه به بخش پایانی جشنواره راه پیدا كردند مبلغ پانصد هزار ریال به عنوان هدیه اعطا شد.

شایان ذكر است هشتمین جشنواره شعر عربی خوزستان به مناسبت نیمه شعبان و با موضوع انتظار چهارشنبه 14 تیرماه از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شادگان و با همكاری انجمن شعر نخیل در شادگان برگزار شد.تاريخ : یکشنبه ۱۸ تیر۱۳۹۱ | 21:47 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

25 یتیم توسط یك خیر شادگانی تحت حمایت قرارگرفتند.

مدیر كمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان شادگان گفت:یكی ازخیرین این شهرستان 25 یتم این شهر را تحت حمایت مالی خود گرفت .

25 یتیم توسط یك خیر شادگانی تحت حمایت قرارگرفتند

'عبدالزهرا هنرمند' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ماصويلاتي با اشاره به اینكه حامیان كمك‌های خود را به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام اهداء می‌كنند، افزود: مبالغ كمكی در سرفصل‌های جهیزیه، فرهنگی و تحصیلی و احداث و تعمیر مسكن و بخش زیادی از آن به عنوان سرمایه آتیه آنان پس‌انداز می‌شود.

مدیر كمیته امداد امام خمینی(ره) شادگان اظهارداشت: خانواده‌های ایتام مددجو از تمامی خدمات متفاوت این نهاد علاوه بر حمایت حامی برخوردار هستند.

هنرمند مشاركت و حضور حامیان و نیكوكاران را در راستای ترویج فرهنگ انفاق و نیكوكاری مهم دانست و اظهار داشت:در حقیقت این نهاد با جذب خیران و حامیان ایتام سعی بر این دارد ابتدا حضور نیكوكاران را در خدمت‌رسانی به محرومان پررنگ كند و پس از آن نیز با استفاده از راهكار آنان، مسائل و مشكلات مادی و عاطفی مددجویان را حل و فصل كنند.

وی با اشاره به اینكه كمك‌های نقدی حامیان به صورت ماهانه به حساب ایتام واریز می‌شود، گفت: كمك‌های غیرنقدی نیز از قبیل خرید لوازم خانگی، پوشاك، تهیه جهیزیه و پرداخت هزینه تحصیلی مددجویان در طول سال با توجه به نیاز ایتام توسط حامیان پرداخت می‌شودتاريخ : یکشنبه ۱۸ تیر۱۳۹۱ | 21:42 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

دوره آموزشی پخت نان برای نانوایان شادگان برگزار شد.

 مسوول اجرایی آرد و نان شادگان از برگزاری دوره آموزشی پخت نان برای 69 نفر شاغلین در این حرفه خبر داد.

دوره آموزشی پخت نان برای نانوایان شادگان برگزار شد

'عادل آلبوناصر' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما صويلاتي گفت:این دوره آموزشی در راستای بهبود كیفیت پخت ،بالا بردن استاندارهای بهداشتی و كاهش ضایعات نان تولیدی برگزار شده و در پایان 68 نفر موفق به كسب مهارت لازم در این زمینه شدند.

وی افزود:ارتقای سطح كیفیت نان نیازمند ارتقای سطح آگاهی و مهارت نانوایان است.

آلبوناصر با بیان این مطلب كه آموزش نانوایان در راتقاء كیفیت وسلامت نان نقش اساسی دارد اظهار داشت:نانوایان برای تولید با كیفیت و سالم باید توجه ویژه داشته باشند تا زمینه رضایت مندی مردم فراهم شود.

وی تولید نان مطلوب را دغدغه مردم و مسوولین دانست و گفت:باید بستر مناسب برای تحولی جدی در این زمینه فراهم شود.

مسوول اجرایی آرد و نان شادگان اظهار داشت: شهروندان می توانند از طریق سامانه 124 پشنهادات وشكایات مردم را در زمینه تخلفات صنفی به ویژه در حوزه آرد ونان اعلام كنند.تاريخ : یکشنبه ۱۸ تیر۱۳۹۱ | 21:34 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
نماینده مردم شادگان در مجلس:
بیکاری دغدغه اصلی مردم شادگان است.

 نماینده مردم شادگان در مجلس گفت: در حال حاضر بیکاری دغدغه اصلی مردم شادگان است.

خبرگزاری فارس: بیکاری دغدغه اصلی مردم شادگان است

عبدالله تمیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ماصويلاتي در شادگان اظهار کرد: شهرستان شادگان از ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی، تجاری و اجتماعی بالایی برخوردار است و در این راستا باید با همت مسئولان امر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: این منطقه با برخورداری از آب کافی، اراضی مستعد کشاورزی، نزدیک به منطقه نفت‌خیز دارخوین و وجود تالاب توریستی ـ بین‌المللی می‌تواند بیش از پیش در استان و حتی کشور نمایان باشد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان برخی مشکلات شهروندان این منطقه گفت: بیکاری از عمده‌ترین مشکلات جوانان این منطقه است که با ایجاد بستر و زمینه‌های اشتغالزایی در منطقه باید درصدد رفع این معضل برآمد.

وی اضافه کرد: در این راستا مدیران و مسئولان همه بخش‌های اجرایی شهرستان باید با تعامل مضاعف یکدیگر در رفع مشکلات شهر و روستاهای این منطقه تلاش کنند تا برای ساکنان آرامش و رفاه بیشتری حاصل شود.

تمیمی گفت: باید به روستاهای این منطقه توجه بیشتری شود و مشکلات پیش‌روی ساکنان آن را از نزدیک دید و حرف دل آنها را شنید تا برای ایجاد راهکاری مؤثر و مطلوب چاره‌اندیشی کرد.

وی در پایان با بیان اینکه شهرستان شادگان از لحاظ اقتصادی و تجاری در استان خوزستان نقش تعیین کننده‌ای را بر عهده دارد، گفت: نیاز است مسئولان با اندک توجهی بیشتر به این منطقه در راستای رفع مشکلات پیش‌روی ساکنان آن برآیند.تاريخ : یکشنبه ۱۸ تیر۱۳۹۱ | 21:33 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
فرماندار شادگان:
تکمیل پروژه فولادسازی شادگان سرعت می‌گیرد.

فرماندار شادگان گفت: در صورت تأمین اعتبار مکفی، تکمیل پروژه فولادسازی شادگان سرعت صدچندان می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: تکمیل پروژه فولادسازی شادگان سرعت می‌گیرد

سعید فیوضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: پروژه فولاد شادگان در دو فاز فولادسازی و احیا در حال احداث و تکمیل است که با حمایت‌های مالی روند اجرایی آن سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.

وی افزود: این پروژه تاکنون در فاز احیا 71 درصد و در فاز فولادسازی 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در مجموع پیشرفت 45 درصدی را به خود اختصاص داده است.

فرماندار شادگان تصریح کرد: اخیراً تعدادی از تجهیزات مربوط به فاز فولادسازی وارد شرکت شده است که با این روند نوید پیشرفت مضاعف پروژه داده می‌شود.

وی با بیان اینکه با تکمیل این پروژه در شهرستان بخش عظیمی از نیروهای بومی مشغول به کار می‌شوند، گفت: عمده‌ترین مشکل پیش روی این پروژه کمبود نقدینگی است که با پیگیری‌های در دستور کار درصدد رفع آن هستیم.

فیوضی با بیان اینکه این پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اضافه کرد: در صورت تأمین اعتبار مکفی، تکمیل پروژه فولادسازی شادگان سرعت صدچندان می‌گیرد.

وی ادامه داد: اشتغال یکی از موارد بسیار مهم و قابل توجه شهروندان به‌ویژه جوانان این شهرستان است، که در راستای ایجاد زمینه و بسترهای آن باید همه دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند.

فرماندار شادگان خاطرنشان کرد: این شهرستان از ظرفیت‌های بالای اقتصادی، تجاری و اجتماعی بالایی برخوردار است که باید با حمایت‌های مالی از استان و کشور به ظرفیت‌های اجرایی تبدیل شوند.تاريخ : شنبه ۱۷ تیر۱۳۹۱ | 21:15 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
مدیر طرح فولاد شادگان:
تجهیزات بخش فولادسازی وارد سایت فولاد شادگان شد

 مدیر طرح فولاد شادگان گفت: تجهیزات کوره و کوره پاتیلی بخش فولادسازی، وارد سایت فولاد شادگان شد.

خبرگزاری فارس: تجهیزات بخش فولادسازی وارد سایت فولاد شادگان شد

کریم رستمی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: طرح فولاد شادگان یکی از مهم‌ترین طرح‌های صنعتی حال حاضر در شادگان است که تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.

مدیر طرح فولاد شادگان خاطرنشان کرد: تجهیزات کوره و کوره پاتیلی(EAF, LF) ساخته شده توسط  بهترین سازندگان داخل و خارج کشور است که با پیگیری‌های صورت گرفته به طور کامل تامین و وارد سایت طرح فولاد شادگان شده‌اند.

رستمی‌زاده در خصوص زمان نصب و وارد مدار تولید شدن این شرکت نیز تصریح کرد: مهمترین بخش هر پروژه ساخت و تامین تجهیزات است نصب و راه‌اندازی با مشکلاتی کمتر از فرآیند تامین ودر زمانی کمتر قابل انجام است ومی‌توان امیدوار شد بخش فولادسازی یا فاز دو این شرکت طبق برنامه پیش بینی شده تکمیل و راه‌اندازی شود.

وی گفت: ترخیص تجهیزات طرح فولاد شادگان، با مساعدت و پشتیبانی جدی مدیران محترم شرکت ملی فولاد ایران، اداره صنعت، معدن و تجارت خوزستان و گمرک بندر امام (ره) در مدت زمان خیلی کمی انجام گرفته است.

مدیر طرح فولاد شادگان اظهار کرد: ارزش ریالی و ارزی تجهیزات تامین شده درصد بالایی از پروژه فولادسازی را تشکیل می‌دهند.

رستمی‌زاده در ادامه اظهار کرد: با ورود تجهیزات طرح فولاد شادگان، انشاالله  گردش نقدینگی پروژه افزایش پیدا خواهد کرد و مابقی  تجهیزات مورد نیاز و در حال ساخت پروژه سریعتر تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اجرایی مرتبط با این تجهیزات نیز با نهایی شدن مرحله تامین، در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود.

مدیر طرح فولاد شادگان  تصریح کرد: سال جدید را در زمین تامین تجهیزات وهمچنین نهایی کردن فعالیت‌های زیربنایی خوب شروع کردیم وبا یاری خدا و با استمرار این روند شتاب بیشتری به اجرای پروژه نیز داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح فولاد شادگان جزو طرح‌های مهر ماندگار دولت است گفت: امیدواریم تا پایان سال‌جاری بخش‌های مهمی از فعالیت‌های طرح فولاد شرکت طبق برنامه پیش‌بینی شده به پایان برسد.تاريخ : شنبه ۱۷ تیر۱۳۹۱ | 21:14 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
فرماندار شادگان خبر داد
برگزاری همایش استانی "شعر الغدیر" در شادگان

فرماندار شادگان از برگزاری همایش استانی "شعر الغدیر" در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش استانی

سعید فیوضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: شهرستان شادگان با وجود کمبود امکانات اجتماعی و عدم اختصاص اعتبارات مکفی فرهنگی، در بخش شعر و ادبیات از بسیاری شهرهای هم‌طراز و حاضر در استان خوزستان پیشی گرفته است.

وی افزود: این منطقه با برخورداری از مردمی فرهنگ‌دوست و شاعر در راستای بخش ادبیات در استان و حتی کشور بسیار خوش درخشیده و در این زمینه نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان است.

فرماندار شادگان تصریح کرد: در همین راستا در طول سال معمولاً دو یا سه بار میزبانی همایش و جشنواره ادبیات و شعر را بر عهده گرفته و همایش استانی "شعر الغدیر" نیز برگی زرین در همین خصوص است.

وی اضافه کرد: این همایش استانی با حضور 13 شاعر برتر خوزستان در روز پنج‌شنبه همزمان با ولادت حضرت مهدی موعود برگزار شد و در آن شاعران از سراسر شهرهای استان حضور به هم رساندند.

فیوضی خاطرنشان کرد: مطمئناً برگزاری چنین برنامه‌هایی در راستای ارتقای بخش ادبیات و شعر منطقه و تشویق جوانان به این زمینه‌ها بسیار مؤثر است که مسئولان مرتبط باید این مهم را مدنظر قرار دهند.

وی در پایان گفت: امیدواریم با اقدام صورت گرفته بتوان جوانان منطقه را بیش از پیش در راستای حمایت از هنر و فرهنگ پیش برد و با این حرکت گامی مؤثر در شکوفایی استعدادهای آنها برداشتتاريخ : چهارشنبه ۱۴ تیر۱۳۹۱ | 21:59 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
با حضور مسئولان شهری
پروژه آب روستایی شادگان افتتاح شد

 با حضور مسئولان شهری، پروژه آب و فاضلاب روستای چومه سیدعلوان شادگان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

خبرگزاری فارس: پروژه آب روستایی شادگان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ما صویلاتی از شادگان، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح پروژه آب و فاضلاب روستای چومه سیدعلوان شادگان که با حضور مسئولان شهری انجام گرفت، اظهار کرد: مردم این منطقه مدتی است که با مشکل آب و فاضلاب دست و پنجه نرم می‌کردند و کمبود آب مصرفی و نبود شبکه مناسب فاضلاب از جمله مشکلات پیش‌روی ساکنان این منطقه بوده که امروز با افتتاح پروژه آب دیگر ساکنان با مشکل جدی رو به رو نمی‌شوند.

عبدالله تمیمی بیان کرد: این روستا متصل به شهرستان شادگان بوده و اعتبار تخصیص داده شده به افتتاح پروژه آب نیز بین 17 تا 18 میلیارد ریال بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین پروژه فاضلاب این روستا نیز همین امروز با حضور مسئولان کلنگ‌زنی و کار اجرایی آن آغاز می‌شود.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شهرستان شادگان از لحاظ اقتصادی و تجاری در استان خوزستان نقش تعیین کننده‌ای را بر عهده دارد، گفت: نیاز است مسئولان با اندک توجهی بیشتر به این منطقه در راستای رفع مشکلات پیش‌روی ساکنان آن برآیند.تاريخ : چهارشنبه ۱۴ تیر۱۳۹۱ | 21:54 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
رئیس اداره بهزیستی شادگان:
حمایت از خانواده‌های دارای 3 معلول اولویت این اداره است

 رئیس اداره بهزیستی شادگان گفت: حمایت از خانواده‌های دارای 3 معلول به بالا در اولویت کار اداره بهزیستی این شهرستان است.

خبرگزاری فارس: حمایت از خانواده‌های دارای 3 معلول اولویت این اداره است

جمشید معین امروز در گفت‌وگو با خبرنگارماصویلاتی در شادگان اظهار کرد: در حال حاضر خانواده‌هایی با داشتن سه معلول به بالا به دلیل ازدواج‌های فامیلی و قومی در این شهرستان بسیار زیاد است و این موضوع نگرانی مسئولان را صدچندان می‌کند.

وی افزود: این شهرستان به لحاظ برخورداری از تعصبات قومی، به ازدواج‌های فامیلی بدون انجام آزمایش‌های ژنتیکی تن داده و همین امر به ایجاد مشکلات جسمانی برای فرزندان آنها منجر می‌شود که البته این اداره در خصوص این معضل برنامه‌های تبلیغی و آگاه‌سازی مطلوبی را در دستور کار قرار داده است.

رئیس اداره بهزیستی شادگان خاطرنشان کرد: اداره بهزیستی شهرستان با در اولویت قرار دادن حمایت از خانواده‌های دارای سه معلول به بالا در شهرستان، زوج‌های جوان را علاوه بر انجام آزمایش‌های اولیه ازدواج، تشویق به انجام آزمایش‌های ژنتیکی و ثانویه می‌کند.

وی ادامه داد: در این راستا از شهروندان می‌خواهیم با تعامل مطلوب خود، فرزندان در شرف ازدواج خود را برای اینگونه آزمایش‌ها که مطمئناً رابطه مستقیم با سلامتی فرزندانشان دارد را انجام دهند و در صورت مشاهده موارد مشکوک در نتیجه آزمایش آنها را از آن تصمیم منصرف کنند.

معین با بیان اینکه به دنیا آوردن فرزندی با نقض عضوی و جسمی می‌تواند زندگی زناشویی آنها را به خطر بیاندازند، گفت: آن دسته از خانواده‌هایی که به دلیل عدم انجام آزمایش‌هایی خاص، فرزند معلول به دنیا آورده‌اند، با مشکل در زندگی رو به رو شده و در بسیاری از مواقع کار آنها به جدایی کشیده شده است.

وی با بیان 70 درصد معلولان زیرپوشش بهزیستی این شهرستان روستایی هستند، گفت: در حال حاضر این اداره 3 هزار و 886 را زیرپوشش قرار داده و 72 خانوار سه معلول به بالا را در اولویت برنامه‌های حمایتی خود قرار داده است.تاريخ : چهارشنبه ۱۴ تیر۱۳۹۱ | 21:48 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
مدیر طرح نورد شادگان:
تجهیزات طرح فولاد شادگان تامین شد

 مدیر طرح نورد شادگان از تامین و استقرار تجهیزات کوره و کوره پاتیلی این شرکت خبر داد.

خبرگزاری فارس: تجهیزات طرح فولاد شادگان تامین شد

کریم رستمی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما صویلاتی اظهار کرد: طرح فولاد شادگان یکی از مهم‌ترین طرح‌های صنعتی حال حاضر در شادگان است که تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.

وی افزود: تاکنون عملیات احداث و آماده‌سازی سوله‌های مورد نیاز برای استقرار تجهیزات این شرکت پایان یافته و از عصر روز گذشته نیز تجهیزات مهم و حیاتی بخش فولادسازی این شرکت از گمرک بندر امام ترخیص و وارد این شرکت شده‌اند.

مدیر طرح فولاد شادگان خاطرنشان کرد: تجهیزات کوره و کوره پاتیلی(EAF ، LF) ساخت بهترین سازندگان داخل و خارج کشور است که با پیگیری‌های صورت گرفته به طور کامل تامین و وارد سایت طرح فولاد شادگان شد.

رستمی‌زاده در خصوص زمان نصب و وارد مدار تولید شدن این شرکت نیز تصریح کرد: زمان ساخت و تامین زمان‌بر است اما با آمدن تجهیزات مهم بخش فولادسازی باعث تسریع در آغاز فعالیت‌های جدی اجرایی این شرکت شده و می‌توان امیدوار شد بخش فولادسازی یا فاز دو این شرکت طبق برنامه تکمیل و آماده‌سازی شود.

وی گفت: ترخیص تجهیزات طرح فولاد شادگان علی‌القاعده و بصورت معمول بایستی بیش از دو ماه به طول می‌کشید اما با مساعدت و پشتیبانی جدی شرکت ملی فولاد ایران، اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان و مسئولان گمرک بندر امام در کمتر از هفت روز کاری ترخیص آنها به طول کشید.

مدیر طرح فولاد شادگان اظهار کرد: ارزش ریالی و ارزی تجهیزات خریداری شده برای طرح فولاد شادگان در واقع 10 درصد بخش فولاد سازی است.

رستمی‌زاده در ادامه اظهار کرد: با ورود تجهیزات طرح فولاد شادگان گردش نقدینگی پروژه افزایش پیدا کرده و بقیه تجهیزات مورد نیاز این طرح نیز تامین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اجرایی مرتبط با این تجهیزات نیز با نهایی شدن مرحله تامین، در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود.

مدیر طرح فولاد شادگان  تصریح کرد: با توجه به روند فعلی با توجه به اینکه در سال‌جاری روند بسیار خوبی در اجرای برنامه‌های تامین و تجهیز طرح فولاد شادگان صورت گرفته تعهدات داده شده به شکل جدی اجرایی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه طرح فولاد شادگان جزو طرح‌های مهر ماندگار دولت است گفت: امیدواریم تا پایان سال‌جاری بخش‌های مهمی از طرح فولاد شرکت طبق برنامه پیش‌بینی شده به پایان برسد.تاريخ : چهارشنبه ۱۴ تیر۱۳۹۱ | 21:45 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
رئیس اداره گاز شادگان اعلام کرد
اجرای 2 پروژه ایستگاه تقلیل فشار گاز در شادگان

 رئیس اداره گاز شادگان گفت: دو پروژه خط پایدار ایستگاه تقلیل فشار گاز در شادگان در حال اجراست.

خبرگزاری فارس: اجرای 2 پروژه ایستگاه تقلیل فشار گاز در شادگان

سیدمجاهد مشعشعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صویلاتی در شادگان اظهار کرد: اداره گاز شهرستان شادگان در راستای ارتقای سطح خدمت‌رسانی به شهروندان و مشترکان زیرپوشش، اقدامات مطلوب و مؤثری را در دستور کار قرار داده است که با حمایت و تأمین اعتبار ویژه از استان می‌توان خدمات مطلوب‌تری را ارائه کرد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به افزایش حجم شبکه و روستاهای گازدار، دو پروژه خط پایداری با ایستگاه تقلیل فشار به متراژ 20 کیلومتر در حال اجرا است تا از هر گونه قطعی گاز با توجه به افزایش شبکه و روستاهای گازدار در فصل زمستان و پیک مصرف جلوگیری شود.

رئیس اداره گاز شادگان با تقدیر از تعامل مطلوب شهروندان با اداره گاز شهرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد مشترک گاز موجود در شهرستان به 8 هزار و 354 نفر رسیده که این روند نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه نقص و مشکل در گازرسانی منطقه، محله و منازلشان مراتب را به شماره 194 امداد گازرسانی مستقر در شهرستان اطلاع داده و با این تعامل درصدد رفع خطرات احتمالی و مشکلات پیش‌روی برآیند.تاريخ : سه شنبه ۱۳ تیر۱۳۹۱ | 21:8 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
فرماندار شادگان:
جوانان جامعه هدف دشمن از توزیع مواد مخدر هستند

 فرماندار شادگان گفت: عمدتاً جامعه هدف دشمنان از توزیع مواد مخدر با اهداف سوء سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، جوانان هستند.

خبرگزاری فارس: جوانان جامعه هدف دشمن از توزیع مواد مخدر هستند

به گز ارش خبرنگار ما صويلاتي از شادگان، سعید فیوضی در همایش "خانواده سالم، عاری از اعتیاد" که با حضور جمعی از مسئولان، بهبود یافتگان و شهروندان شادگانی که در سالن خلیج فارس این شهرستان برگزار شد، پیرامون آثار سوء مواد مخدر اظهار کرد: مواد مخدر پدیده شومی است که از طرف دشمنان با اهداف سوء سیاسی، اقتصادی و اجتماعی انجام می‌شود.

وی افزود: در این راستا مردم به‌ویژه قشر جوان جامعه باید هوشیار و آگاه باشند و از غرق شدن در این منجلاب جلوگیری کنند.

فرماندار شادگان تصریح کرد: عمدتاً جامعه هدف دشمنان، جوانان هستند زیرا تخریب افکار این قشر می‌تواند زمینه‌های توسعه و ترویج بی‌بند و باری را بیش از پیش فراهم کند.

وی با بیان اینکه امروز وظیفه خانواده‌ها در پیشگیری از گرایش جوانان به اعتیاد بسیار خطیر و حساس است، گفت: در این زمینه باید اقدامات پیشگیرانه را در اولویت قرار داد و درمان را در مرحله دوم به‌عنوان راهکار در نظر گرفت.

فیوضی با بیان اینکه این شهرستان با سه مرکز بهبودی در حال خدمت‌رسانی به معتادان است، افزود: هر معتاد باید با خواست و اراده خود پا به این مراکز گذاشته و درصدد درمان برآید.

وی در پایان خطاب به خانواده‌ها اظهار کرد: باید محیط خانه را عاری از هرگونه مواد مخدر فراهم کرد تا فرهنگ استفاده از این مواد برای فرزندان درونی نشود. 
رئیس اداره بهزیستی شادگان:
3 خانه بهبودی در شادگان فعالیت می‌کنند

 رئیس اداره بهزیستی شادگان گفت: سه خانه بهبودی در این شهرستان برای نگهداری معتادان در حال فعالیت است.

جمشید معین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: امروزه در جامعه به قشر معتاد به‌عنوان بیمار نگاه می‌شود و برای درمان و نگهداری از این افراد تمهیدات مطلوبی اندیشیده شده است.

وی افزود: شهرستان شادگان با برخورداری از سه خانه بهبودی در حال ارائه خدمات به معتادان است و به زودی دو مرکز دیگر را در این زمینه راه‌اندازی می‌کند.

رئیس اداره بهزیستی شادگان با بیان اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، خاطرنشان کرد: باید معتادان را حمایت کرد و با درمان آنها از آلوده شدن دیگر بخش‌های جامعه به این ماده افیونی جلوگیری به عمل آورد.

وی با بیان تفکیک سه مرکز بهبودی در شهرستان اضافه کرد: این شهرستان یک خانه بهبودی و دو مرکز درمان اعتیاد سرپایی را در خود جای داده و با کمک‌های مردمی و حمایت‌ خانواده معتادان از پس مخارج این مراکز برمی‌آید.

معین همچنین عنوان کرد: ظرفیت‌ نگهداری از معتادان در خانه‌های بهبودی بر اساس مساحت این مراکز بوده و به ازای هر دو مترمکعب یک معتاد نگهداری و ارائه خدمات می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: از مسئولان بخش‌های اجرایی شهرستان می‌خواهیم برای پیشگیری و جلوگیری از گسترش دامنه اعتیاد در شهرستان بیش از پیش این مراکز را حمایت کنند.از یک سال گذشته تاکنون
10 هزار پرونده در دادگستری شادگان مختومه شد

 رئیس دادگستری شادگان گفت: از یک سال گذشته تاکنون، 10 هزار پرونده در دادگستری شادگان مختومه شده است.

خبرگزاری فارس: 10 هزار پرونده در دادگستری شادگان مختومه شد

پیمان چعباوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ماصويلاتي در شادگان اظهار کرد: در جامعه امنیت و نظم عمومی در درجه اول اهمیت قرار دارد و دادگستری در ارتقا و تعالی این بخش بسیار مؤثر است.

وی افزود: از یک سال گذشته تاکنون بیش از 10 هزار پرونده در دادگستری شهرستان مختومه شده که عمده‌ترین جرائم و تخلفات مربوط به نزاع، ضرب و جرح عمدی، سرقت، تهدید، مواد مخدر، مزاحمت، تخریب، کلاهبرداری و مزاحمت تلفنی بوده است.

رئیس دادگستری شادگان تصریح کرد: کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی پرونده‌های مطروحه از اهداف مهم دادگستری شهرستان در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است.

وی همچنین عنوان کرد: دستگاه قضایی ضمن تأکید بر کرامت انسانی با قانون‌شکنان به شدت برخورد می‌کند و در این زمینه هیچ مسامحه‌ای را در نظر نمی‌گیرد.

چعباوی در پایان وظیفه خطیر رسانه‌ها را به‌عنوان حلقه ارتباطی بین مردم و حاکمیت را یادآور شد و گفت: رسانه‌‌ها باید دیدگاه‌های مردم را به خوبی به مسئولان انعکاس دهند و در مقابل عملکرد دستگاه‌های موجود در نظام را به استحضار مردم برسانند تا شفاف‌سازی در ارائه اطلاعات صورت گیرد.

انتهای پیام/غ20
تاريخ : دوشنبه ۱۲ تیر۱۳۹۱ | 12:46 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
رئیس اداره گاز شادگان:
شادگان 14 هزار اشتراک گاز دارد
خبرگزاری فارس: شادگان 14 هزار اشتراک گاز دارد

 مشعشعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان شادگان بیش از 13 هزار و 385 مشترک گاز وجود دارد.

وی افزود: از این تعداد مشترک در حوزه شهری 8 هزار و 354 و در حوزه روستایی 5 هزار و چهار مشترک را شامل می‌شود.

رئیس اداره گاز شادگان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد 58 روستا شامل مسیر شمالی، نهر جدید، بیت عزیز، چومه کوچک، ناصری و ... در شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه همه تلاش ما در راستای ارتقای سطح خدمت‌رسانی به شهروندان است، گفت: همچنین عملیات گازرسانی 36 روستای دیگر شهرستان در حال انجام بوده و پروژه‌های گازرسانی به 18 روستای دهستان حسینی شهرستان طراحی شده است.

مشعشعی اضافه کرد: پروژه‌های مذکور در صورت تأمین اعتبار به مرحله انتخاب پیمانکار گذاشته می‌شود و مناطق روستایی بدون گاز نیز به این نعمت مجهز می‌شوند.

وی در پایان از شهروندان و روستاییان خواست هرگونه اتفاق و رفع اشکال و نواقص فنی گازرسانی را به شماره 194 امداد گازرسانی مستقر در این اداره اطلاع دهند.تاريخ : یکشنبه ۱۱ تیر۱۳۹۱ | 20:59 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
 سرپرست شهرداری شادگان گفت: درآمد شهرداری شادگان در سال گذشته 39 میلیارد ریال افزایش یافته است.
سرپرست شهرداری شادگان خبر داد
افزایش 39 میلیارد ریالی درآمد شهرداری شادگان
خبرگزاری فارس: افزایش  39 میلیارد ریالی درآمد شهرداری شادگان

توفیق آلبوناصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صویلاتی در شادگان اظهار کرد: شهرداری شادگان در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمت‌رسانی به شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و در این راستا اقدامات مطلوبی را امسال در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: این ارگان مردمی با برنامه‌ریزی‌های مطلوب، درآمدهای شهری خود را به‌ منظور خدمت بیشتر به شهروندان و توسعه شهر افزایش داده است.

سرپرست شهرداری شادگان تصریح کرد: بیشتر درآمد این شهرداری از محل عوارض صدور پروانه‌ها است و شهروندان باید موضوع را در خصوص پرداخت عوارض در نظر بگیرند.

وی به درآمد شهرداری در سال گذشته اشاره کرد و افزود: میزان درآمد شهرداری 47 میلیارد و 568 میلیون ریال بوده که 80 درصد آن از محل عوارض صدور پروانه‌ها است.

آلبوناصر بیان کرد: درآمد شهرداری شادگان در سال گذشته نسبت به سال قبل 39 میلیارد ریال افزایش داشته است.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان و اختصاص اعتبارات استانی در سال جاری گام‌های متعالی‌تری برای پیشرفت و شکوفایی شهرستان برداشته شود.

انتهای پیام/ح30/ژ1001
تاريخ : یکشنبه ۱۱ تیر۱۳۹۱ | 20:54 | نویسنده : مرتضی صویلاتی
فرماندار شادگان:
بازارچه ماهی فروشان شادگان بهسازی می‌شود

 فرماندار شادگان گفت: بازارچه ماهی فروشان این شهرستان به همت شهرداری بهسازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: بازارچه ماهی فروشان شادگان بهسازی می‌شود

سعید فیوضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صویلاتی در شادگان اظهار کرد: شهرستان شادگان با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بالای اقتصادی، تجاری و اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در راستای حمایت از بخش‌های مختلف شهری و رفاه حال شهروندان اقدامات مطلوبی در دستور کار قرار گرفته است.

فرماندار شادگان بهسازی بازار ماهی فروشان خیابان باهنر را از دیگر فعالیت‌های اساسی شهری اعلام کرد و گفت: محل جدیدی برای بازارچه ماهی‌فروشان در خیابان شهید بهشتی ساماندهی شده است.

وی اضافه کرد: بازار این منطقه قدیمی بوده و با توجه به اینکه مرکزیت شهر است، ساماندهی آن به ضرورت احساس می‌شود.

فیوضی با بیان اینکه از شهروندان می‌خواهیم در راستای بهسازی بازار ماهی فروشان تعامل مطلوب را با شهرداری برقرار کنند، گفت: این بازار یکی از منابع درآمدی صیادان و محل خرید شهروندان و مسافران از اقصی نقاط مختلف است، به همین منظور باید به نحو مطلوب بهسازی شود.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم با اقدامات پیش‌روی بتوان گامی مؤثر در راستای توسعه کمی و کیفی بخش‌های مختلف شهری برداشت.تاريخ : شنبه ۱۰ تیر۱۳۹۱ | 21:32 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

فرماندار شادگان:
ورودی شادگانی‌ها به مراکز آموزش عالی به 800 نفر رسید

 فرماندار شادگان گفت: ورودی شادگانی‌ها به مراکز آموزش عالی در سال گذشته به 820 نفر رسید.

خبرگزاری فارس: ورودی شادگانی‌ها به مراکز آموزش عالی به 800 نفر رسید

سعید فیوضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار کرد: شهرستان شادگان با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بالای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تجاری همچنان نیاز به توجه بیشتر مسئولان استانی دارد.

وی افزود: این منطقه در سال جاری پروژه‌های مطلوب عمرانی و تجاری را در خود جای داده که مطمئناً بهره‌برداری از آنها موجبات پیشرفت و شکوفایی بخش‌های مختلف منطقه را رقم می‌زند.

فرماندار شادگان با اشاره به رشد فرهنگ در شادگان گفت: در این راستای نهادهای فرهنگی و علمی شهرستان باید در کنار یکدیگر رشد فکری جوانان را رقم زده و در زمینه تعالی این بخش بکوشند.

وی با بیان آمار ورودیان سال گذشته به مراکز آموزش عالی در شادگان خاطرنشان کرد: ورودی به مراکز آموزش عالی در سال‌های گذشته کمتر از 200 نفر بود در حالی که در سال گذشته این رقم به 820 نفر رسید.

فیوضی با اشاره به اینکه باید بیش از پیش در زمینه ارتقای بخش فرهنگی منطقه کوشید، گفت: سال پیش رتبه برخی از پذیرفته شدگان شادگان در دانشگاه‌ها دو رقمی بوده است.

وی در پایان از دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست همت مضاعف خود را در زمینه تعالی بخش‌های مختلف از جمله اجتماعی شهرستان به کار بندند.سرپرست شبكه بهداشت شادگان خبر داد:

پذیرش دفترچه های درمانی روستاییان درمراكزدرمانی شبانه روزی شد

 سرپرست شبكه بهداشت و درمان شادگان گفت:

1391/04/10 - 12:32

 ،دكتر 'رمضان احمدی' گفتگو با خبرنگار ما صويلاتي در شادگان اظهار داشت : دارندگان دفترچه بیمه روستایی در شادگان برای استفاده از امكانات درمانی این دفترچه درخارج از ساعت اداری با مشكل مواجه بودند.

وی اضافه كرد: بیماری كه بعداز ظهرها بخاطرمعالجه یك بیماری ساده به مراكز درمانی مراجعه می كرد چیزی حدود 20 هزار تومان هزینه می‌كرد.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان شادگان افزود: با توجه به ضرورت استفاده از امكانات بیمه روستایی در تمام ساعت شبانه روز ، این مشكل مرتفع گردید تا شهروندان شادگانی بدون دغدغه به درمان خود بپردازند.

وی كمبود پزشك متخصص ازجمله بیهوشی و ارتوپد را ازمشكلات عمده مراكز درمانی شادگان نام برد و افزود: درهرنوبت كاری یك پزشك متخصص در بیمارستان فعال است و درپی این هستیم كه این تعداد را به دو پزشك افزایش دهیم .

گفتنی است 10 درمانگاه روستایی، سه فقره درمانگاه شهری و یك بیمارستان در حال حاضر مشغول خدمت رسانی به اهالی منطقه هستند.تاريخ : پنجشنبه ۸ تیر۱۳۹۱ | 20:41 | نویسنده : مرتضی صویلاتی

پنج حلقه چاه جدید در فاز سوم میدان نفتی دارخوین حفاری می شود  

- مدیرعامل شركت نفت و گاز اروندان گفت: حفاری پنج حلقه چاه جدید در فاز سوم توسعه میدان نفتی دارخوین با هدف تولید روزانه 14 هزار بشكه نفت انجام می شود.


'سلبعلی كریمی' در این ارتباط گفت: شركت 'پترو امید آسیا' با عنوان پیمانكار توسعه فاز سوم میدان نفتی دارخوین فعالیت خود را در این میدان آغاز كرده و هم اكنون در مرحله لوكیشن سازی و تامین زمین است.

به گفته ی وی در مرحله نخست توسعه این فاز از میدان دارخوین برای زدن 5 حلقه چاه با هدف تولید روزانه 14هزار بشكه نفت برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل شركت نفت و گاز اروندان افزود: میدان نفتی دارخوین پیش از این برای تولید روزانه 160 هزار بشكه نفت در قالب دو فاز توسعه یافت كه برای تحقق این هدف حفر 28 حلقه چاه مشتمل بر 23 حلقه چاه تولیدی، 4حلقه چاه تزریق گاز و یك حلقه چاه تزریق پساب در این پروژه انجام شد.

مدیرعامل شركت نفت و گاز اروندان خاطرنشان كرد: تا پایان نیمه اول سال جاری، سه یا چهار دكل حفاری در مناطق زیر پوشش این شركت مستقر و مشغول به فعالیت خواهند شد.

قرارداد توسعه فاز سوم میدان نفتی دارخوین به ارزش تقریبی 1.6 میلیارد دلار 24 مرداد سال گذشته با هدف تولید روزانه 71 هزار بشكه نفت خام میان شركت مهندسی و توسعه نفت (متن) با كنسرسیومی متشكل از شركت های داخلی امضا شد.

تولید نفت از این مخزن به صورت طبیعی انجام می شود و به دلیل افزایش بازیافت، با به كارگیری روش امتزاجی (روش تزریق گاز همراه نفت) و با فشار 520 بار، در این میدان نفت استخراج می شود.

این نخستین میدان در كشور است كه برای استخراج نفت از روش امتزاجی استفاده شده، ضمن اینكه میدان دارخوین اولین میدانی است كه با فشار 520 بار، گاز به آن تزریق می شود.

میدان نفتی دارخوین بزرگ ترین پروژه تزریق گاز در دنیا از نظر فشار تزریق (نه از نظر حجم تزریق) است.

'احمد قلعه بانی' مدیرعامل شركت ملی نفت نیز پیش ازاین در این باره كه تمدن نفتی ایران در غرب كارون با ایجاد تأسیساتی معادل 20 فاز پارس جنوبی تشكیل می‌شود، از دستیابی به تولید روزانه 200 هزار بشكه نفت از میدان دارخوین در فاز سوم خبر داده بود.

بر اساس طرح جامع توسعه میدان نفتی دارخوین، 9 سال تولید مستمر از آن به میزان 160 هزار بشكه تعیین شده است.

نفت درجای میدان دارخوین پنج میلیارد و 200 میلیون بشكه است كه بیش از 26 درصد نفت این میدان معادل 1.3 میلیارد بشكه قابل برداشت است.  • کاناپه
  • گیره